הרמת סינוס במפגש אחד

הרמת סינוס במפגש אחד

הרמת סינוס מקסילרי מתבצעת כאשר אדם נזקק להשתלת שיניים, אך עצם הלסת באזור זה אינה עבה מספיק על מנת לבצע את ההשתלה.

הרמת סינוס הינו תהליך חשוב וקריטי להצלחת ניתוח השתלת השיניים. זהו תהליך רפואי אשר מטרתו לעבות את עצם הלסת במקום בו צריך להתבצע שתל דנטלי. הרמת הסינוס גורמת לחיזוק העצם והפיכתה מדקה ורכה לעבה, חזקה ועמידה יותר לקראת השתלת השיניים. כעת ניתן לבצע את תהליך הרמת הסינוס באופן אמין ומקצועי באחד מסניפי רשת טופז – המתמחה בהשתלת שיניים מבלי לעבור בין מרפאות השונות.

הרמת סינוס

קצת על תהליך הרמת סינוס:

הרמת סינוס היא טיפול שמטרתו ליצור תוספת עצם בחלקים האחוריים של הלסת העליונה. הסינוסים הם חללים עם אוויר שתפקידם הקטנת משקל הגולגולת וכן יצירת תהודה לקול אותו אנו מפיקים. הסינוסים המקסילריים נמצאים מעל השיניים האחוריות בלסת העליונה וכאשר נדרש אדם להשתלת שיניים אחוריות, לא תמיד תהיה עצם הלסת גדולה מספיק להכיל גם את הסינוסים וגם את השתל. הפתרון למצב זה נמצא בהרמת הסינוס.
החדרת שתל דנטלי דרך עצם לא מספקת אל תוך חלל הסינוס הפתוח עשויה ליצור דלקות וזיהומים שיגרמו לכישלון השתל. בהתאם, יש צורך לעבות את כמות העצם באזור לפני החדרת השתל.
מדוע למעשה נדרש תהליך הרמת סינוס? עם הגיל הסינוסים שלנו גדלים בנפחם דבר המביא גם לירידה בכמות העצם בלסת.
מחסור בעצם עלול להביא למצב שבו לא ניתן לבצע השתלת שיניים זאת מפני שלחומר לא יהיה במה להיאחז. בתהליך הרמת הסינוס, לוקחים חומר עצם ומבצעים השתלת עצם מתחת לסינוס. באמצעות השתלה זו מתבצעת למעשה הרמה של אזור בלסת.
תהליך הרמת סינוס הינו תהליך מקדים להשתלת שיניים ולכן ההשתלה תלויה בהצלחתו. חשוב לבצע הרמת סינוס במקום אמין, איכותי היות וטעות בעת ניתוח הרמת סינוס, עלולה להיות בלתי הפיכה ולמנוע בעתיד את היכולת להשתלת שן באזור זה.

למה דווקא הרמת סינוס במרכזי טופז?

את תהליך הרמת סינוס מומלץ לבצע אצל רופא מנוסה שכן זהו הליך עדין הדורש עדינות, מיומנות ומקצועיות ללא פשרות. רשת מרפאות טופז מחזיקה במיטב הרופאים והכירורגים הקיימים בענף הדנטלי. תהליך הרמת סינוס במרכזי טופז מתבצע ע"י רופא אחד שמלווה אישית את המטופל מתחילת התהליך ועד לסיומו.

 

עד לאחרונה, הרמת סינוס הייתה כרוכה בהליכים פולשניים ומכאבים. ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת חוויה אחרת של ההליך, לרוב ללא טראומה וללא כאבים.  ומבטיחה חזרה מיידית לשגרת החיים.

השיטות המסורתיות להרמת סינוס הן יעילות, ועם זאת פולשניות למדי, וכרוכות בחיתוך נרחב של העצם והחניכיים. כתוצאה מכך, תקופת ההחלמה ארוכה וכאובת יותר. לרוב היא מאופיינת בנפיחות ובחבורות באזור הפנים והצוואר, שיאלצו אותכם להישאר בבית ימים רבים. יתרה מכך בלא מעט מקרים במהלך ביצוע הרמת סינוס בשיטות מסורתיות נקראת הרירית של הסינוס ולכן אין אפשרות לסיים את הפעולה. נדרש זמן מה של המתנה ורק אז לחזור שוב על הפעולה, דבר שמאריך את משך הטיפול הכולל.

תהליך הרמת סינוס בשיטת IRAZE מתבצע בשלושה שלבים פשוטים:

  • הזרקת תמיסת מלח באמצעות שתל דנטלי ייחודי שתוכנן לצורך הרמת הרירית הדקה שברצפת הסינוס. הנוזל המוזרק מסייע לשמור על שלמות הרירית ומונע פעולה חוזרת וסיבוכים.

step2

  • החדרת תחליף עצם דרך השתל אל תוך חלל הסינוס

step3

  • הצבת השתל בתוך הרכס. כעבור מספר חודשים הרקמות מתחילות להתחדש, נבנית העצם, והשתל מקובע במקומו. בשלב זה ניתן להתקין את הכתר וליהנות משן חדשה לכל דבר.

step4

היתרונות הבולטים של השיטה:

  • הליך נמשך כ 25 דקות בלבד (להבדיל מהרמת סינוס בשיטה המסורתית אשר נמשכת בין שעה וחצי לשעתיים).
  • חזרה מיידית לתפקוד ופעילות רגילה.
  • מינימום כאבים, נפיחות ושטפי דם.

רוצים לדעת עוד? אנו מזמינים אותכם לפגישת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות? צוות טופז עומד לשירותכם וישמח לענות על כל השאלות!

חייגו אלינו עוד היום 4990* או השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם עם את כל הפרטים.

העולם התקדם – כך גם רפואת השיניים!

 

שינוי גודל פונט
ניגודיות
גלילה לראש העמוד