הרמת סינוס במפגש אחד

הרמת סינוס מקסילרי מתבצעת כאשר אדם נזקק להשתלת שיניים, אך עצם הלסת באזור זה אינה עבה מספיק על מנת לבצע את ההשתלה.

הרמת סינוס הינו תהליך חשוב וקריטי להצלחת ניתוח השתלת השיניים. זהו תהליך רפואי אשר מטרתו לעבות את עצם הלסת במקום בו צריך להתבצע שתל דנטלי. הליך זה גורם לחיזוק העצם והפיכתה מדקה ורכה לעבה, חזקה ועמידה יותר לקראת השתלת השיניים. כעת ניתן לבצע את התהליך באופן אמין ומקצועי באחד מסניפי רשת טופז – המתמחה בהשתלת שיניים מבלי לעבור בין מרפאות השונות.

הרמת סינוס

קצת על תהליך הרמת סינוס:

טיפול שמטרתו ליצור תוספת עצם בחלקים האחוריים של הלסת העליונה. הסינוסים הם חללים עם אוויר שתפקידם הקטנת משקל הגולגולת וכן יצירת תהודה לקול אותו אנו מפיקים. הסינוסים המקסילריים נמצאים מעל השיניים האחוריות בלסת העליונה וכאשר נדרש אדם להשתלת שיניים אחוריות, לא תמיד תהיה עצם הלסת גדולה מספיק להכיל גם את הסינוסים וגם את השתל. ניתן לפתור זאת על ידי ניתוח.
 
החדרת שתל דנטלי דרך עצם לא מספקת אל תוך חלל הסינוס הפתוח עשויה ליצור דלקות וזיהומים שיגרמו לכישלון השתל. בהתאם, יש צורך לעבות את כמות העצם באזור לפני החדרת השתל.

מדוע למעשה נדרש תהליך הרמת סינוס?

עם הגיל הסינוסים שלנו גדלים בנפחם דבר המביא גם לירידה בכמות העצם בלסת.
מחסור בעצם עלול להביא למצב שבו לא ניתן לבצע השתלת שיניים זאת מפני שלחומר לא יהיה במה להיאחז. בתהליך, לוקחים חומר עצם ומבצעים השתלת עצם מתחת לסינוס. באמצעות השתלה זו מתבצעת למעשה הרמה של אזור בלסת.
תהליך זה הינו תהליך מקדים להשתלת שיניים ולכן ההשתלה תלויה בהצלחתו. חשוב לבצע הרמת סינוס במקום אמין, איכותי היות וטעות בעת ניתוח, עלולה להיות בלתי הפיכה ולמנוע בעתיד את היכולת להשתלת שן באזור זה.

למה הרמת סינוס במרכזי טופז?

את תהליך הרמת סינוס מומלץ לבצע אצל רופא מנוסה שכן זהו הליך עדין הדורש עדינות, מיומנות ומקצועיות ללא פשרות. רשת מרפאות טופז מחזיקה במיטב הרופאים והכירורגים הקיימים בענף הדנטלי. תהליך זה מתבצע ע”י רופא אחד שמלווה אישית את המטופל מתחילת התהליך ועד לסיומו.

עד לאחרונה,ניתוח זה היה כרוך בהליכים פולשניים ומכאבים. ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת חוויה אחרת של ההליך, לרוב ללא טראומה וללא כאבים ומבטיחה חזרה מיידית לשגרת החיים.

השיטות המסורתיות להרמת סינוס הן יעילות, ועם זאת פולשניות למדי, וכרוכות בחיתוך נרחב של העצם והחניכיים. כתוצאה מכך, תקופת ההחלמה ארוכה וכאובת יותר. לרוב היא מאופיינת בנפיחות ובחבורות באזור הפנים והצוואר, שיאלצו אותכם להישאר בבית ימים רבים. יתרה מכך בלא מעט מקרים במהלך ביצוע הרמת סינוס בשיטות מסורתיות נקראת הרירית של הסינוס ולכן אין אפשרות לסיים את הפעולה. נדרש זמן מה של המתנה ורק אז לחזור שוב על הפעולה, דבר שמאריך את משך הטיפול הכולל.

תהליך הרמת סינוס בשיטת IRAZE מתבצע בשלושה שלבים פשוטים:

  • הזרקת תמיסת מלח באמצעות שתל דנטלי ייחודי שתוכנן לצורך הרמת הרירית הדקה שברצפת הסינוס. הנוזל המוזרק מסייע לשמור על שלמות הרירית ומונע פעולה חוזרת וסיבוכים.

שלב 2 בהרמת סינוס

  • החדרת תחליף עצם דרך השתל אל תוך חלל הסינוס

שלב 3 בהרמת סינוס

  • הצבת השתל בתוך הרכס. כעבור מספר חודשים הרקמות מתחילות להתחדש, נבנית העצם, והשתל מקובע במקומו. בשלב זה ניתן להתקין את הכתר וליהנות משן חדשה לכל דבר.

הרמת סינוס שלב 4

היתרונות הבולטים של השיטה:

  • הליך נמשך כ 25 דקות בלבד (להבדיל מהרמת סינוס בשיטה המסורתית אשר נמשכת בין שעה וחצי לשעתיים).
  • חזרה מיידית לתפקוד ופעילות רגילה.
  • מינימום כאבים, נפיחות ושטפי דם.

רוצים לדעת עוד? אנו מזמינים אותכם לפגישת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות? צוות טופז עומד לשירותכם וישמח לענות על כל השאלות!

חייגו אלינו עוד היום 4990* או השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם עם את כל הפרטים.

העולם התקדם – כך גם רפואת השיניים!

 

שאלות ותשובות על הרמת סינוס

בהחלט יש לא מעט שיטות ש”עוקפות” את הביצוע של הרמת סינוס. יחד עם זאת יש לזכור כלל פשוט- מסת העצם היא זו שאחראית לאורך השרידות של השתל. כמה שיש יותר עצם- כך השתל ישרוד לאורך זמן יותר ולכן כן מומלץ לעשות פעולה זו. ברגע שמנסים למצוא אלטרנטיבות- הן לא בהכרח יהיו טובות יותר לאורך זמן.
לרוב הליך זה אינו מלווה בכאבים, אך זה תלוי במספר גורמים: א) היד המבצעת ב) ניסיון של רופא מבצע ג) סוג של חומר הרדמה

הרמת סינוס הינו תהליך כירוגי אשר מטרתו להוסיף עצם לחלקים האחוריים של הלסת כדי לאפשר השתלת שיניים מוצלחת. 

אולי יעניין אותך גם:

4-300x300-1

צילומי CT וצילומים פנורמים

בכדי להעניק טיפולי שיניים מורכבים, משתמשים רופאי השיניים בצילום שיניים, בכדי שיוכל לראות באמת מה קורה בפיו של המטופל ולמצוא את הדרך היעילה ביותר לביצוע הטיפול.

קרא עוד »

רוצים לשמוע פרטים נוספים אודות כתר חרסינה או לקבל ייעוץ מקצועי?
השאירו פרטים:

או פשוט חייגו אלינו עוד היום: 072-3943385

גלילה לראש העמוד