ציפוי שיניים – כל מה שרצית לדעת

איך הייתם מגדירים חיוך מושלם? חיוך שתורם לתחושת הביטחון העצמי, שעוזר לנו במפגשים חברתיים, בפגישות עסקיות ובראיונות עבודה. חיוך מושלם הוא ללא ספק מפתח ללב! היום בזכות הידע, הטכנולוגיה ומכשור אולטרה חדשני נפתחו אופקים חדשים ברפואת השיניים האסתטית. ציפוי שיניים הוא אחד הכלים הטובים ביותר שעומדים לרשותנו לצורך השגת מטרה זו. הציפוי הלבן יעניק לכם את המראה טבעי והשיניים יהפכו לחלקות ומבריקות, כך שבפעם הבאה שתחייכו – העולם כולו יהיה בידכם!

אם כן, רגע לפני שאתם מחליטים לבצע ציפוי שיניים, כדאי שתדעו מה זה אומר ובמה זה כרוך. כאמור, ציפוי השן הוא תהליך שבו מתבצעת הדבקה של חומר מלאכותי על חלקה הקדמי של השן. חשוב לדעת שמדובר בעיקר בטיפול אסתטי ולא בטיפול שיקומי, במילים אחרות, ציפוי זה נועד לתת מענה אסתטי לחיוך שלנו. כמובן שישנם גם טיפולים שיקומיים אשר אף הם נותנים מענה אסתטי, אך לזה יש מאמר נפרד.

ציפויי שיניים נועד לתת מענה לפגמים אסתטיים כגון:

בשנים אחרונות בזכות התפתחות טכנולוגית, תחום האסתטיקה הדנטלית תופס תאוצה  ומגוון האפשרויות העומדים לרשות רופאי שיניים המתמחים בתחום התרחב. ישנם מספר סוגי ציפויי שיניים, אשר לכל אחד מהם יש יתרונות משלו. להלן הסוגים העיקריים שקיימים בענף הדנטלי:

1. ציפוי שיניים על ידי נאנו קומפוזיט ( Nano Composite Veneer)

ציפויי קומפוזיט זוכים לפופולריות בשנים אחרונות עקב עלות נמוכה יחסית לציפויי חרסינה, זמני ביצוע ועוד. ציפוי מסוג זה עשוי מחומר סינתטי המורכב מחלקיקי זכוכית שונות. ברפואת השיניים חומר זה משמש בין השאר גם לביצוע סתימות לבנות.

לרוב ציפוי שיניים מחומר זה מתבצע במפגש אחד ואינו דורש המתנה ממעבדת שיניים, דבר המוזיל את המחיר לסוג זה של הציפויים. עלות לציפויי קומפוזיט מבוססת בעיקר על המיומנות של הרופא המבצע ויכולתו לשחזר את השן לצורה הטבעית שלה.

 יתרונות ציפוי נאנו קומפוזיט:

 • זמינות. ציפויי קומפוזיט נגישים וזולים יותר מאשר ציפויי חרסינה
 • משך/זמן טיפול. ציפוי על ידי קומפוזיט יחסית מהיר ולרוב מתבצע במפגש אחד
 • שמירה על מבנה השן. ציפוי קומפוזיט לרוב אינו דורש השחזת השן, יחד עם זאת יש מקרים שכן ישנו צורך בהשחזה (תלוי ברמת הפגם של השן)

 

  חסרונות ציפוי נאנו קומפוזיט:

  • סופג צבעים (עובר פיגמנטציה) כהשפעה מצריכת מזון ומשקאות ולכן עם השנים צבעם של ציפויים אלה משתנה. דבר שטיפול חוזר
  • לא מחזיק לאורך זמן ביחס לציפויי חרסינה
  • קומפוזיט הוא חומר עדין ורך יותר מהשן המקורית ולכן יש להיזהר מהפעלת לחץ יתר בעט לעיסה

   2. ציפוי שיניים על ידי חרסינה לומיניר

   (Lumineer Veneer)

   ציפוי מסוג זה עשוי מחרסינה אשר עוברת תהליך של שריפה בתנור בחום גבוה, מה שנותן עמידות לציפוי מסוג זה לאורך שנים. ציפויי לומיניר מאופיינים בכך שהם דקיקים במיוחד, מבחינת העובי ניתן להשוות אותם לעדשת מגע.

   היתרון הבולט של ציפוי מסוג זה הוא שברוב המקרים לא נדרשת השחזה/ שיוף של השן הקיימת, דבר שמקצר את הליך הטיפול. טיפול של ציפויי לומינירס ניתן לסיים בשני מפגשים ולרוב ללא הרדמה, כאשר במפגש הראשון הרופא ייקח מידות לציפויים וישלח לייצור במעבדה ובמפגש השני תתבצע הדבקה של הציפויים בפה של המטופל.

   חשוב לזכור שטיפול מסוג זה אינו מתאים לכל מטופל היות ומדובר בשכבה דקיקה מאוד (עובי ממוצא של הציפוי הוא 0.2 מילימטר) אשר עושה אותה יחסית שקופה וכך היא משקפת את השן שמתחת לציפוי. במידה ומצב קיים של השן הוא ירוד (בעיקר מבחינת הצבע הטבעי), ציפוי מסוג זה אינו יתאים משום שפיגמנט של השן ישקיף דרך הציפוי ומטופל לא יקבל את התוצאה הרצויה. נכון להיום, בארץ אין מעבדות שיניים שמייצרות את הציפויים האלה, הם מיוצרים בחו”ל (לרוב בארה”ב), מה שמייקר את עלות הטיפול.

   3. ציפויי חרסינה למינייט

   (LAMINATE VENEER)

   בשנים אחרונות ציפוי למינייט הוא הנפוץ ביותר בתחום האסתטיקה הדנטלית. רופאים רבים ממליצים עליו בשל היותו הציפוי האיכותי והמתקדם ביותר שקיים היום בענף הדנטלי. היתרון המשמעותי ביותר של ציפוי למינייט בכך שהוא עמיד בפני הכתמה, דבר אשר מבטיח מראה טבעי לאורך שנים. ציפוי למינייט עשוי מחרסינה אשר עוברת תהליך של דחיסה  ושריפה בתנור בחום גבוה. הליכים אלה גורמים לציפוי להיות חזק ועמיד לאורך שנים. היתרונות הבולטים של ציפוים אלה הם: עמידות בני פיגמנטציה (ציפוי זה לעולם לא יחליף צבע), ניתן לבחור גוון וצורתו של הציפוי בהתאם לרצונו של המטופל ותחזוקה פשוטה למדי. מצד שני ישנם גם מספר חסרונות כגון: עלות גבוה ביחס לכתרים רגילים ושיוף קל של קדמת השן במהלך הדבקתו של הציפוי. ישנו מאמר אשר מסביר צעד אחרי צעד את הליך ציפוי שיניים עם ציפוי למינייט

   לפני שמחליטים על ציפוי שיניים – חשוב לזכור:

   לפני שאתם מחליטים לבצע טיפול לציפוי שיניים חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים אשר מכיר ויש לו את הניסיון הדרוש בטיפולים מסוג זה. ערכו סקר שוק קצר, בקשו לקבל המלצות ותתייעצו עם הגורמים השונים כדי שתוכלו להבין לעומק את התהליך. מאחר ומדובר בפתרון אסתטי שהדיוק בו קריטי, רק בעל מקצוע עם ניסיון עשיר יידע לסייע ולהציע תכנית טיפול נכונה וטובה.

   זכרו, הצלחתו של ציפוי שיניים נובעת מכמה פרמטרים הכרחיים:

   • רופא שעבר הכשרה מתאימה לעסוק בטיפולים מסוג זה. אל תתביישו לבקש לראות תעודות אודות הכשרה, תחקרו לעומק, תבקשו לראות עבודות.
   • ציוד/מכשור מתאים. ציפוי שיניים דורש מכשור מתאים לכך כגון: מיקרוסקופ דנטלי על מנת להגיע לרמת הדיוק הגבוהה ביותר. סורק דיגיטלי אשר יודע לסרוק את חלל הפה ולקבל מידות הכי מדויקות. תוכנות מחשב שעוזרות לנתח את הנתונים לעצב את החיוך המיוחל.
   • מעבדת שיניים. מעבדה שיודעת לייצר את הציפויים האלה ויש לה ניסיון. חשוב מאוד שהציפוי יהיה שקוף ולא אטום ומעבדה היא זאת שאחראית על כך. הרי השקיפות של הציפוי נובעת מחומר גלם איכותי. לכל ציפוי אמורה להיות “תעודת זהות” משלו (מין מדבקה) אשר מפרטת מי היצרן, מה הם המרכיבים של הציפוי ומאיזה חומר גלם זה עשוי.

   אין ספק שמדובר בטיפול לא זול ולכן חשוב מאוד להתייחס לפרמטרים הללו, זה יעזור לכם לחסוך זמן, כסף ובעיקר זה יבטיח את התוצאה המיוחלת!

   ברשת טופז הצוות הרפואי שלנו מוסמך ומיומן היטב בביצוע ציפוי שיניים בכל השיטות הקיימות בענף וכן בכל חומרי הגלם העומדים לרשותנו. הרופאים שלנו על בסיס קבוע משתתפים בקורסים והשתלמויות המקנות להם ידע רב בביצוע טיפולים מסוג זה, דבר המבטיח את התוצאה הרצויה. מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרפאת השיניים שלנו בירושלים למידע נוסף ותאום פגישת ייעוץ.

   רוצים לדעת עוד? אנו מזמינים אותכם לפגישת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות? צוות טופז עומד לשירותכם וישמח לענות על כל השאלות!

   חייגו אלינו עוד היום 4990* או השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם עם את כל הפרטים.

   העולם התקדם – כך גם רפואת השיניים!

   אולי יעניין אותך גם:

   4-300x300-1

   צילומי CT וצילומים פנורמים

   בכדי להעניק טיפולי שיניים מורכבים, משתמשים רופאי השיניים בצילום שיניים, בכדי שיוכל לראות באמת מה קורה בפיו של המטופל ולמצוא את הדרך היעילה ביותר לביצוע הטיפול.

   קרא עוד »
   441_team_image

   ד”ר סנדלר ואדים

   ד”ר ואדים סנדלר הינו מומחה לטיפולי שורש (אנדודונטיה) במרפאה בירושלים עם 12 שנות ניסיון ברפואת שיניים. בין השאר משמש כחבר ומרצה במחלקת אנדודונטיה בפקולטה לרפואת

   קרא עוד »

   רוצים לשמוע פרטים נוספים אודות כתר חרסינה או לקבל ייעוץ מקצועי?
   השאירו פרטים:

   או פשוט חייגו אלינו עוד היום: 072-3943385

   גלילה לראש העמוד