עקירה כירורגית

בטופז מרכזים רפואיים להשתלות שיניים כל עקירת שן היא בהגדרתה עקירה כירורגית, אבל רק עקירות שיניים הדורשות פתיחה וחיתוך של החניכיים נקראות “עקירה כירורגית”. ברוב המקרים עקירה כזו דורשת תפירה של החניכיים לאחר הוצאת השן. התפרים מוציאים לאחר כשבוע בהליך פשוט שאיננו מלווה בכאב. ברוב המקרים הטיפול איננו מלווה בסיבוכים מיוחדים ואחריו יקבל המטופל הנחיות ברורות כיצד עליו לנהוג בשעות שלאחר הטיפול.

עקירה כירורגית למה? מי? ומה?

אנחנו עושים כל מאמץ להימנע ממצב של עקירת שן, אך בעת ביצוע העקירה, אנחנו דואגים שזו תבוצע בצורה העדינה ביותר, תוך כדי שימת לב לרגישות של מטופלנו. אנחנו מקפידים לבצע תפרים קטנים ככל שניתן, כדי להקל על תהליך ההגלדה. הרופאים שלנו מודעים למידת החששות והרגישות של כל מטופל לפני עקירה כירורגית, וניסיון של אלפי עקירות שנעשו  במרכז להשתלות שיניים שלנו, מסייע לנו להעניק לכם את הטיפול הרגיש והטוב ביותר.

עקירה כירורגית של שיני בינה

שן בינה זהו כינוי לשן הטוחנת השלישית (האחרונה בחלק האחורי של הפה). השיניים אלה צומחות מתוך החניכיים בדרך כלל בגילאים 17 עד 25. ישנם מקרים שבהם שיני בינה לא צומחות אך לרוב צומחות 4 שיני בינה שממוקמות בכל אחת מפינות בפה. אצל רוב האנשים שיני בינה לא גורמות לבעיות כלשהן ולכן אין צורך לעקור אותן. יחד עם זאת, מהמחקרים שנעשו בשנים האחרונות הראו הקטנה משמעותית בגודל הלסת אצל האדם המודרני ביחס להקטנה בגודל השיניים, דבר שגורם לשכיכות גבוהה של צפיפות השיניים בלסתות. כיוון ששיני בינה בוקעות בגיל מאוחר והן האחרונות בשרשרת הבקיע של השיניים, לעתים אין מספיק מקום בלסת והן בוקעות חלקית או נשארות כלואות בעצם.

כאמור אצל רוב האנשים שיני בינה לא גורמות לבעיות, אך ישנם לא מעט מקרים שצריך להוציא אותם על ידי עקירה כירורגית. חוסר בקיעה נכונה של שיני בינה עלול להוביל להפרעות ולבעיות כגון:

  • עששת בצוואר השן הסמוכה לשן בינה (הטוחנת השנייה) שנגרם מחיכוך.
  • דלקת חניכיים
  • לחץ בשיניים קדמיות (שיניים חותכות) שמלווה בכאבים. כאמור במקרים מסוימים שיני בינה לא בוקעות במקומם הטבעי והן מפעילות לחץ על שאר השיניים בלסת, דבר שגורם לכאבים ואף להזזת שיניים קדמיות ממקומם (ראה תמונה).

עקירה כירורגית מורכבת

עקירת שיני בינה תלויה בעומק “הכליאה” שלה ובמורכבותה. שן בינה יכולה להיעקר באופן פשוט בו נעקרת כל שן טוחנת, אך ישנם מקרים שהשן בינה אינה חשופה מספיק או כלואה בתוך החניכיים, דבר שמצריך התערבות כירורגית- עקירה זו נקראת עקירה כירורגית מורכבת.

העולם התקדם – כך גם רפואת השיניים!

אולי יעניין אותך גם:

admin-ajax-1

שחזור שן

לעיתים מתרחשים מקרים בחיים שמצריכים שחזור שן. יכולות להיות לכך מגוון סיבות, פגיעה חזקה שלא ניתנת לשחזור, אובדן שן עקב הזנחה של מצבה, או שהגיל

קרא עוד »
img11-300x300

השיניים שלי מרפאת שיניים טופז

ברוכים הבאים לעולם חדשני, איכותי ומקצועי ברפואת שיניים מתקדמת .במרפאות טופז בירושלים ובתל אביב תמצאו את מיטב הטכנולוגיה ואת מיטב הרופאים שהוכשרו לטפל באמצעים המתקדמים

קרא עוד »

רוצים לשמוע פרטים נוספים אודות כתר חרסינה או לקבל ייעוץ מקצועי?
השאירו פרטים:

או פשוט חייגו אלינו עוד היום: 072-3943385

גלילה לראש העמוד