אם נערוך סקר קצר ואקראי בוודאי נגלה ממצאים לא מאוד מפתיעים. לרובנו (אם לא לכולנו) חשוב לשמור על חיוך יפה ככל האפשר. אנחנו רוצים לשמור על שיניים לבנות וישרות, ולהרגיש נינוחים ובטוחים כשאנחנו נכנסים לפגישה עסקית חשובה או לאירוע משפחתי. ציפוי שיניים הוא אחד הכלים הטובים ביותר שעומדים לרשותנו לצורך השגת מטרה זו, וכפי ששמו מרמז הוא כולל תהליך של ציפוי שיניים על ידי הדבקת חומר ייחודי בקדמת השן. הציפוי הלבן יעניק את המראה שאתם כמהים לו והשיניים יהפכו לחלקות ומבריקות, כך שבפעם הבאה שתחייכו – העולם כולו יהיה בידכם. אם כן, רגע לפני שאתם מבצעים ציפוי שיניים, כדאי שתדעו מה זה אומר ולאן אתם הולכים.

ציפוי שיניים איכותי

כאמור, ציפוי שיניים הוא תהליך שבו מתבצעת הדבקה של חומר על חלקה הקדמי של השן. סביר להניח שהרופא שאיתו תתייעצו ימליץ לכם על החומר הנפוץ יותר לצורך ציפוי שיניים, הלא הוא ציפוי חרסינה דחוסה. יש לבחירה הזו יתרונות רבים שמסבירים מדוע היא פופולארית כל כך, ובראש הרשימה נמצאת העובדה שמדובר בציפוי דקיק שנראה טבעי להפליא. עם זאת, ציפוי שיניים יכול להתבצע גם בדרכים אחרות, למשל על ידי שימוש בזרקוניה, חומר עמיד מאוד. תהא בחירתכם אשר תהא, אין ספק שתוכלו להגיע לחיוך מרשים במיוחד. בתהליך הציפוי עצמו צפוי הרופא לבצע השחזה של המשטח החיצונית, תהליך שלא צפוי להסב לשיניים שלכם כל נזק. בשלב הבא יטביע את תבנית השיניים שלכם ובמעבדה ניתן יהיה לתכנן ציפוי שיניים מדויק, על פי הגוון המקורי ובאופן שייראה טבעי.

ציפוי שיניים באופן מקצועי ומוצלח

כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מבצעים הליך של ציפוי שיניים באופן מקצועי מאוד ובצורה מדויקת, מומלץ שתבחרו ברופא שיניים מיומן. ערכו סקר שוק קצר, בקשו לקבל המלצות והתייעצו עם מומחים שונים כדי שתוכלו להבין לעומק את התהליך, לשאול כל שאלה שתעלה בדעתכם ולדעת שאתם מרגישים בטוחים בידיו של הרופא שבו תבחרו. רופא זה ימליץ על סוגי חומרים שונים המתאימים לצורך ציפוי שיניים, על הפתרון המתאים לכם, וגם על התוצאה שתקבלו בסוף הדרך. איכות עבודתו תימדד עוד בראשית התהליך, אגב. זאת משום שלצורך ציפוי שיניים נדרשת בדיקה מקדימה של השן, כדי לוודא שאין בה סדקים או בעיות אחרות.

ציפוי שיניים – התהליך עצמו

לאחר שבחרתם את הרופא המטפל המתאים לכם ולמטרות שהגדרתם, הגיעה העת לצאת לדרך. תהליך ציפוי השיניים הצפוי לכם מורכב משלושה שלבים עיקריים. השלב הראשון הוא שלב הלימוד, במהלכו יקבע הרופא את המידות הנדרשות לציפוי זמני. בשלב השני ימדדו הציפויים הזמניים, במטרה לתאם את הציפיות בין הרופא למטופל. תיאום הציפיות בשלב זה מתייחס לנושאים כמו צבע או צורה, ורק לאחר אישור של המטופל יחל הרופא בשיוף קל של השיניים היכן שנדרש, ללא פגיעה בשן ובבריאותה. בתום שלב זה ייקבעו גם המידות לציפוי הקבוע ויישלחו למעבדה. בשלב השלישי והאחרון תתבצע הדבקת הציפויים הקבועים. כדי להשיג תוצאה מדויקת ובאיכות גבוהה מאוד יתבצע תהליך ההדבקה בעזרת מיקרוסקופ דנטלי.