האם דלקת חניכיים זה דבר מדבק?

עכשיו בתקופת חילופי העונות כל דבר נחשב מדבק, רגיש ובעל פוטנציאל לרגישות ועל כן אין זה מופרך לחשוב שגם דלקת חניכיים הינה מדבקת, אך בין מופרך למציאותי קיימות עובדות ופה ניגש פנימה לאזור הפה לבחון במה מדובר – מהי אותה דלקת חניכיים שכל רופאי השיניים מזהירים מפניה, כיצד היא מתקיימת, כיצד ניתן להימנע ממנה והאם היא מזוהה כמחלה שקופצת מאחד לשני, ולו באמצעות כוס שתייה, או פשוט באמצעות נשיקה רטובה.
-ללא-שם-16-1

הסטטיסטיקה פועלת לרעתכם

ראשית נבהיר שני דברים חשובים: מחלת חניכיים אינה דלקת חניכיים ולא חייב שיישארו סימני דם על תפוח נגוס בשביל להבין שאכן סובלים מהתופעה. עוד נציין שדלקת חניכיים נחשבת לאחת התופעות היותר נפוצות – הנתונים מצביעים ש 90% מסך האוכלוסייה לוקה מתישהו בדלקת חניכיים, ועל כן גם אם טרם חוויתם את התופעה, הסטטיסטיקה מנבאת שגם יומכם יגיע. האם ניתן להימנע מכך? כמובן! כיצד? קיפצו לפסקה הבאה:

80% תלוי בכם!

בכדי למנוע דלקת חניכיים חריפה צריך להקפיד להגיע אל רופא השיניים באופן תדיר ואל השיננית אחת לחצי שנה (לכל היותר). הקפדה על ביקורת תקופתית מסייעת לעלות על הבעיה עוד בשלביה הראשונים ומסייעת להימנע מהצטברות של אבנית. בנוסף, הקפדה על צחצוח נכון (לפחות כפעמיים ביום – בבוקר ולפני השינה) ושימוש בחוט דנטלי לאחר כל ארוחה, גם כן מהוות שתי פעולות פשוטות ומאוד יעילות, כאלו שמסייעות למנוע את הדלקת. מה עוד עשוי לסייע? הקפדה על צחצוח נכון – צחצוח שבין היתר כולל את אזור החניכיים, נעזר בתנועות מעגליות ושאינו קצר משתי דקות.

Lifestyle_Aftercare_02_web

בשקט בשקט מבלי שתבחינו

להבדיל ממגוון בעיות אחרות, בעיות חניכיים אינן בהכרח זוקפות ראש, ולו כי הן אינן כרוכות בכאב. כיצד בכל זאת ניתן לעלות על הבעיה? חניכיים נפוחות, חניכיים מדממות וחניכיים בוהקות צריכות להדליק נורה אדומה. עוד נציין שבשלבים יותר מתקדמים הבעיה עשויה להוביל לריח רע מהפה, לתזוזת שיניים ואף לנסיגת חניכיים. מה עושים? התשובה המהירה ביותר מתייחסת לקביעת תור אצל רופא השיניים! בעת ההגעה לרופא השיניים הוא ירחיב אודות דלקת חניכיים אנטיביוטיקה (לא תמיד חייב לערב אנטיביוטיקה), יתחיל בניקוי יסודי של אבנית ובהתאם לממצאים יערוך פעולות נוספות.

הכול אפשרי

הכול טוב ויפה אך עדיין לא ברור האם דלקת חניכיים הינה מדבקת. ובכן אם עדיין עסוקים בשאלה, נראה שטרם הפנמתם שמחלה זו נגרמת עקב הצטברות של אבנית (כשלב ראשון), משמע לא ניתן להידבק בדלקת חניכיים, אך מי שממש רוצה לחלות בכך (קיימים אנשים מוזרים) יימצא שהדבר אפשרי – פשוט מזניחים את השיניים ובאופן מודע מכניסים לפה מצבור של חיידקים.

אדיוס קריוס ובקטוס!

שנסכם? אז כן, ניתן להמשיך להתנשק עם בן/ת הזוג גם אם יש להם דלקת חניכיים, אך כמובן שמוטב לטפל במקור הבעיה בהקדם, כי גם אם לא מהווים מקור סכנה, כן מהווים סכנה עצמית, ואם רק תבררו, תגלו מגוון בעיות המשך שדלקת החניכיים בכבודה ובעצמה אחראית להן. אי לכך כיוון שהטיפול כה נגיש, הכרחי ויחסית פשוט, רק מתבקש לעשות לכך סוף – בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם:

רוצים לשמוע פרטים נוספים אודות כתר חרסינה או לקבל ייעוץ מקצועי?
השאירו פרטים:

או פשוט חייגו אלינו עוד היום: 072-3943385

גלילה לראש העמוד