מה זה DENTAL IQ?

כל ילד וילדה יודעים עד כמה חשוב לצחצח שיניים בבוקר וברור לכל שללכת לישון ללא צחצוח שיניים הינה מחשבה שאין לה מקום, כלומר אנו דור שהתחנך על חשיבות השמירה על הגיינית הפה, אך עדיין מדי שנה ניתן למצוא שיש לעבור טיפול שיניים כזה או אחר, ולו כי יש נסיגת חניכיים, יש חור, העששת השתלטה, התגלתה דלקת חניכיים וכדומה. אם כן מהיכן נובע הפער שבין ידוע למצוי? ובכן ניתן להאשים בכך את השגרה, את הפחד, את הצורך להכניס את היד לכיס ואף את העובדה שלא פעם כאשר כבר כן מודעים לבעיה (באופן פיזי כאוב) פשוט מאוחר מדי. אם כן מה עושים? המשיכו לקרוא!

DENTAL IQ

ראשית טיפול מונע

בין אם אתם ילדים או מבוגרים, חשוב ביותר להקפיד על ביקור דו שנתי אצל השיננית, וזאת בשל שלוש סיבות:

  1. ביקור אצל השיננית מסייע לזהות בעיות שיניים אשר נמצאות רק בשלבים הראשוניים, כך שניתן להגיע לרופא בהקדם, לפני שישנה החרפה.
  2. ביקור אצל השיננית מאפס את מצב הפה מבחינת רובד החיידקים.
  3. ביקור אצל השיננית מזכיר לנו כיצד נכון לצחצח, מכווין אותנו אל עבר משחת שיניים יותר נכונה ובאופן כללי מצייד בכלים חשובים עבור שימור השיניים באופן עצמאי.

ידע דנטלי

עצרו טיפול שורש בזמן!

יש לא מעט טיפולים מורכבים שהיו יכולים להימנע, לו רק אותו אדם היה טורח לפנות שעה מהלוז השבועי על מנת להגיע אל רופא שיניים. מבקשים דוגמה? ובכן טיפול שורש מהווה דוגמה טובה. טיפול שורש נובע כאשר ישנה הזנחה בשמירת היגיינת השיניים, הזנחה אשר מובילה את תעלות השורש להזדהם באופן משמעותי – ולו כי פשוט מאוד היה חור שלא טופל בזמן. מכאן שיש לנקות את תעלות השורש, לחטא ולאטום, כלומר מדובר בהליך מורכב אשר דורש כמה מפגשים אצל כיסא רופא השיניים. מכאן שאם נחזור לעובדה שביקור מקדים היה יכול למנוע כל זאת, קשה שלא לתהות מדוע אנשים מאפשרים למצב להתגלגל לכדי כך.

 

ילדים קטנים שיניים קטנות בעיות קטנות?

בכול הנוגע לילדים, יש לקחת בחשבון שהם מושפעים באופן ישיר מאופי התנהלות שלנו ההורים, ועל כן אם מבקשים להוציא כמה שפחות עבור טיפולי השיניים של הזאטוטים ואם מבקשים שהם ישתפו פעולה – פשוט יש להתייחס לביקור אצל השיננית ורופא השיניים כאל שגרה שאינה מצריכה מחשבה שנייה. מכאן שאין להביע חשש, אין להפוך את הביקור לעניין גדול וכן ניתן להבטיח לאחר מכן ממתק – כל עוד מקפידים ליישם את הוראות הצחצוח שנרכשו בפגישה. מה עושים אם הילד צריך לעבור טיפול שיניים לא נעים? בוחרים ברופא שיניים ייעודי לילדים. רופא שיניים לילדים כבר יידע כיצד לגשת אליהם ומה ניתן לעשות על מנת להקל, כאשר עבור מקרי קיצון, ניתן לשקול טיפול שיניים בהרדמה מלאה.

עד כמה באמת מפחיד טיפול שורש?

אחד הטיפולים שיותר מבעיתים מטופלים הנו השתלת שיניים, ועל כן לא מעט מטופלים שמודעים לצורך לעבור את ההליך פשוט מדחיקים ובכך מחמירים את היקף הבעיה. פה יש לציין שאין בהכרח לעבור תקופת טיפול ממושכת והטיפול עצמו לא חייב להיות מרתיע ומכאיב, ולו בזכות השתלת שיניים בהרדמה מלאה, כאשר יש לקחת בחשבון שבאמצעות טיפול שיניים בהרדמה כללית ניתן לטפל בו זמנית במגוון בעיות, כך שבתום זמן קצר ניתן לאפס את מצב הפה.

dental IQ